ASO (App Store Optimization)

ASO

ASO yani App Store Optimization; mobil uygulama mağazalarındaki uygulamalarınızın anahtar kelime sıralamalarındaki durumlarının güncellenmesi için yapılan işlemlerin adıdır. Web siteler için yapılan SEO çalışmaları neyse mobil uygulamalar için yapılan ASO da odur. Bir uygulama ya da web sitenin arama terimlerindeki sıralamasının değiştirilmesi için yapılan tüm çalışmalar, o uygulama ya da web sitesinin optimizasyon işlemlerini kapsar. Mobil uygulama mağazalarındaki uygulamalarınızın anahtar kelimelerinde daha yukarılarda listelenmesi için gereken işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

Moobile İle Başlangıç Düzeyde ASO Çalışmaları

Moobile ile ASO adına pek çok farklı çalışma yapılabilir. Mevcut uygulamalarınızın sıralamasını korumak adına yapılan tüm işlemler, ilk aşamada önemli sıralama istemeyen ancak görünürlük isteyen tüm müşterilerimiz için başlangıç düzeyde ASO çalışmaları yeterli olacaktır. Moobile, alanında uzman kadrosu ile mobil uygulama mağazalarındaki uygulamalarınız için tüm işlemleri, sağlıklı bir şekilde yapabilir.

Neden ASO Çalışmasına İhtiyacınız Var?

Geliştirmiş olduğunuz uygulamanız mobil uygulama mağazasında listeleniyorsa görünürlüğe ihtiyaç duyar. Google Play Store ve App Store göz önünde bulundurulduğunda bu uygulama marketlerinde milyonlarca uygulama bulunmakta. Uygulama sayısının bu denli yüksek olması görünürlüğünüzün neredeyse hiç olmamasına neden olur. Milyonlarca uygulama içerisinden sıyrılıp yüklenme, kullanıcı ya da müşteri bulmak istiyorsanız yapmanız gereken sadece ASO çalışmaları ile yüksek sıralamaya sahip olmaktır. ASO çalışmaları kısa vadede de fayda sağlıyor olsa da ne yazık ki ASO çalışmaları tıpkı SEO çalışmaları gibi uzun vadeli ve düzenli bir çalışma gerektirir.

Hemen ASO Yapmalı mıyız?

Mobil uygulama mağazalarındaki uygulamalarınız için hemen ASO çalışmalarına ihtiyaç yoktur. "İhtiyacınız yok" demek, eğer şu an için kullanıcıya ihtiyacınız yoksa hemen ASO çalışmasına ihtiyacınız yok demektir. ASO çalışması yapılmamış olsa da uygulamanız, uygulama marketlerinde yerini alacaktır. Ancak uygulamalarınıza kullanıcı talep ediyorsanız mutlak suretle ASO çalışmalarına ihtiyacınız var demektir. ASO çalışmaları yatırımının kazanç sağlamasını bekleyen tüm müşterilerimiz için önemli bir çalışmadır. 

Neden Biz?

Günler içerisinde olumlu sonuç

Hızla yükselen indirme grafiği

Reklam ve Optimizasyon

Bize Ulaşın

İhtiyacınız olan her şey: